Sızma Testleri (Penetrasyon Testleri)

Sızma testleri (Pentest) ve zayıflık tarama (Vulnerability Assessment) birbirine benzeyen fakat farklı kavramlardır. Zayıflık tarama hedef sistemdeki güvenlik açıklıklarının çeşitli yazılımlar kullanarak bulunması ve raporlanması işlemidir. Pentest çalışmalarında ise amaç sadece güvenlik açıklıklarını belirlemek değil, bu açıklıklar kullanılarak hedef sistemler üzerinde gerçekleştirilebilecek ek işlemlerin (sisteme sızma, veritabanı bilgilerine erişme gibi) belirlenmesidir.

Red Teaming Hizmeti

Red Teaming operasyonları sırasında, yüksek eğitimli güvenlik danışmanları potansiyel fiziksel, donanım, yazılım ve insan zafiyetlerini ortaya çıkarmak için saldırı senaryolarını yürürlüğe koymaktadır. Bu sayede Red Teaming, kötü niyetli kişilerin şirket sistemlerini ve ağlarını tehlikeye atma veya veri ihlallerine olanak verme fırsatlarını da ortaya çıkarmaktadır.

Düzenli Zafiyet Tarama

Kurumların tercihine bağlı olarak proaktif güvenliğin temel bileşenlerinden olan sızma testi çalışmaları, (genellikle) maliyet faktöründen dolayı yılda bir kez yapılmaktadır. Oysa ki orta ve büyük ölçekli firmaların kullandığı IT sistemlerinde ortalama olarak her hafta kritik öneme sahip güvenlik açıklıkları ortaya çıkmaktadır.

Güvenlik Seviyesi İyileştirme

Kurumlardaki IT sistemlerinin zafiyetleri temelde “Yazılım zafiyetleri”“Güncelleme eksikliği” ve “Yapılandırma hataları” maddeleri ile sıralanmaktadır.

Sertifikalar

Adres   : Balgat Mah. Ceyhun Atuf Kansu Cad. 36/6 Çankaya/Ankara