Cumhuriyet Mah. Libadiye Cad.No:25 Üsküdar/İstanbul 0216 8219765 info@bigdata.com.tr

İş Zekası veya BI (Business Intelligence), iş hayatı için gerekli olan karar alma süreç ve mekanizmalarına; ham veriyi alıp kullanışlı ve anlamlı hale getiren süreç, metod ve teknolojilerinin birleşimi olarak tariflenir. Bigdata geçmiş 4 yıllık döneminde çeşitli iş zekası çözümleri ile müşterilerinin karar alma süreçlerine katkılar sağlamıştır.

Gelişen İş Zekası araçları yapılan bu çalışılmaları daha hızlı ve etkili yapabilmemiz konusunda çok büyük fırsatlar doğurmaktadır. Bigdata; veri madenciliği, iş analitiği, iş zekası konularında müşterilerinin ihtiyaçlarını belirleyip, müşteri ekipleri ile birlikte Veri Yönetimi ve Veri Analizi konusunda politikalar geliştirmektedir. Bu politikalara uygun eylem planının yürütülmesi işlerini de konusunda uzman BI profesyonelleri ile gerçekleştirmektedir.

Ekibimiz SAP BI (Business Objects) uzmanlığı ile müşterilerine;

■ Tüm kurum ve kullanıcıların adapte olabilceği gelişmiş iş zekası çözümleri tasarlar.

■ Karar Destek sistemleri tasarlarız, düne ve yarına bakış açınızı farklılaştırırız.

■ Sonuçları görüp tepki vereceğiniz bir iş zekası ürünü değil, önlem almanıza yarayan “koruyu bi” servisleri veririz.

■ Tüm kullanıcıların kendi elindeki verinin kıymetini bilecek araçlar sunarız.

■ Etkinlik ve Verimlilik için veriye ulaşımı hızlandırmak ve sadeleştirmek için çalışırız.

■ Yöneticilere karmaşık tablolar vererek – sayılar ve sayfalar arasında boğulmamayı, etkileşimli sayfalar ve tasarımlarla karar süreçlerine olumlu katkılar sağlamayı hedefleriz.

■ Veri yığını değil, rapor üretiriz. Bir çok kaynaktan veri toplama zahmetini ortadan kaldırıp, konsolide veri kaynakları tasarlarız.

■ Mobil olmadan olmaz. Gerçek hayatta; Yöneticiler ve karar vericiler tek bir mekâna veya ortama bağlı kalmadan karar verirler. Hızlı olmalılar. Aynı BI ürünleri gibi. Tek bir teknoloji ya da platforma bağımlı değil, mobilde de kullanılan iş zekası ürünleri geliştiririz.

Adreslerimiz:
       Ankara    : Cumhuriyet Mah. Libadiye Cad.No:25 Üsküdar/İstanbul
  Tel    :  (216) 8219765